تماس با ماصفحه اصلی
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 18
   کد: 215089
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

   فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اهمیت فراوانی دارد

   مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد : فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اهمیت فراوانی دارد.

   فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اهمیت فراوانی دارد

   رضوی مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: واگذاری ملک و استقرار مشاغل مزاحم و آلاینده علاوه بر وجود مسائل ترافیکی ، روانی و اقتصادی می تواند تاثیرات جدی بر شهروندان و شهر وارد میکند.

   مسعود رضوی با بیان نقش و اهمیت فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اظهار داشت : کاهش کیفیت محیط زیست شهری ، افزایش آلودگی صوتی ، آلودگی بصری ، کاهش کیفیت زیست و رفاه شهری ، مسائل سکونتی و ناهنجارهای رفتاری در شهرها ، ضرورت و اهمیت گسترش آموزش شهروندی و آشنایی شهروندان با حقوق و وظایف خود در سطح شهر را تشدید کرده است .
   وی افزود: : فعالیت مشاغل مزاحم و آلاینده مستقر در شهر یکی از عواملی است که نیاز شدید به فرهنگ سازی عمومی و آموزش های شهروندی را در شهر می طلبد . چرا که ناآگاهی از فرهنگ شهرنشینی و قواعد رفتاری زندگی شهری ، هزینه های زیادی را به اداره کنندگان شهر و محیط شهری و ساکنان شهرها تحمیل کرده و می تواند علاوه بر هزینه های مالی باعث صدمات جسمی و روحی نیز را در بر داشته باشد. .
   رضوی اذعان داشت : این قبیل مشکلات ایجاد شده در نتیجه واگذاری واحد های صنفی از سوی شهروندان و همچنین عدم اطلاع از قوانین و تسهیلات ارائه شده به صنوف مزاحم و آلاینده است و در حقیقت این معظل با آگاهی و توسط خود شهروند ایجاد میشود که حقوق همسایگان را نادیده گرفته و به نوعی حق الناس تحت الشعاع قرار می گیرد. لذا شهروندان باید آگاهی لازم در خصوص قوانین و مقررات کمیسیون بند 20 را کسب کرده و به هیچ عنوان واحد و ملک تجاری خود را در اختیار واحد صنفی مزاحم و آلاینده قرار ندهند.
   رضوی مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد اضافه کرد: واگذاری ملک و استقرار مشاغل مزاحم و آلاینده علاوه بر وجود مسائل ترافیکی ، روانی و اقتصادی می تواند تاثیرات جدی بر شهروندان و شهر وارد کند.
   وی گفت:دراین خصوص طی تصمیم های انجام شده مقرر گردیده است مالکانی که واحد و ملک تجاری خود را با هر نوع کاربری بصورت اجاره ، رهن ، سرقفلی و غیره به مشاغل مزاحم و آلاینده واگذارمی کنند ضمن جلوگیری از فعالیت واحد صنفی (پلمب ) ، شهرداری برای بازدارندگی بیشتر می تواند اقدام به دریافت بهای خدماتی معادل 10 برابر عوارض صنفی از ملک مورد نظر بعنوان جریمه کند و در صورت تکرار واگذاری واحد تجاری یا غیر تجاری به مشاغل مزاحم و آلاینده قانون گذاری این اجازه را به شهرداری داده تا برای باردوم به میزان 1.5 برابر و بار سوم به میزان 2 برابر تعرفه های یادشده بعنوان جریمه از متخلف دریافت نماید .
   وی ضمن بیان این مطالب در خصوص فرهنگ سازی و آموزش شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اضافه کرد: می بایست آموزشهای شهروندی با استفاده از کلیه ابزارهای تبلیغاتی و آموزشی جهت شهروندان و صنوف مزاحم و آلاینده توسعه یابد . همچنین اصلاح قوانین و مقررات موجود در خصوص استقرار واحد صنفی در داخل شهر و هم در خصوص واگذاری ملک به واحد صنفی از سوی شهروندان صورت پذیرد .
   در پایان توصیه میگردد شهروندان و مالکین محترم قبل از واگذاری واحد و ملک تجاری خود با هر نوع کاربری چه بصورت اجاره ، رهن و غیره از قوانین مذکور با مراجعه به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی ( بین وکیل آباد 55 و 57 ) و یا تماس با شماره تلفن 31298090 اداره کمیسیون بند 20 اطلاع حاصل نمایند.

   تعداد بازدید: 18
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
  معاونت خدمات و محیط زیست شهری
  سازمان میادین تهران
  سازمان میادین اصفهان
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,992,917
  تعداد بازدید امروز : 841
  تعداد بازدید دیروز : 1,333
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/27 11:08
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  بلوار وکیل اباد - حدفاصل وکیل اباد 55 و 57 - پلاک 1165

  تلفن :05131298090
  فاکس :05138945355
  رایانامه :samesh@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان میادین میوه ،تره بار و ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد