تماس با ماصفحه اصلی
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 21
   کد: 215173
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵

   شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی تفاهم نامه تسهیلگری در ساخت مجتمع‌های صنفی و کارگاهی امضا کردند.

   چندسالی است شهرداری مشهد در راستای ارائه خدمات صنفی یکپارچه به شهروندان و درعین حال کم شدن فعالیت مشاغل مزاحم و آلاینده در شهر، مجتمع های صنفی را در مناطق مختلف به ویژه در محدوده شهر مشهد با همکاری اتحادیه ها ساخته که نمونه بارز آن ساخت مجتمع‌های صنفی خدمات خودرویی است. باتوجه به اینکه ساخت چنین مجتمع‌هایی نیازمند وجود زمین است و آستان قدس رضوی هم از بزرگ‌مالکان زمین در مشهد است، دیروز مسئولان سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری مشهد و مدیریت مشارکت‌ها و سرمایه گذاری بنیاد بهره‌وری آستان قدس رضوی تفاهم نامه اولیه ای برای شناسایی زمین‌های مستعد ساخت چنین مجتمع هایی امضا کردند.
   یک توافق سه‌ساله به‌سود اصناف، شهروندان و محیط زیست

    

   مدیرعامل سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه زمین از گران ترین کالاهاست و بهره وری از زمین از اولویت ها به شمار می رود، اظهار کرد: بهره وری مناسب از زمین بدین معناست که از زمین در راستای ایجاد کسب وکار، اشتغال و افزایش تولید و خدمات بهره ببریم.

   مسعود رضوی افزود: اگر دغدغه تولید و اشتغال داریم، این موضوع بدون فراهم کردن کالبدهای آن میسر نمی شود و باتوجه به اینکه آستان قدس زمین های زیادی دارد و از طرفی هم شهرداری می تواند تسهیلات مختلفی را فراهم می کند، وجود چنین توافق‌هایی سبب اقدامات مناسب برای شهر خواهد شد.

   وی همچنین در حاشیه این مراسم در گفت وگو با شهرآرا، با بیان اینکه این تفاهم نامه کلیاتی است برای اینکه زمین های موجود آستان قدس فراوری شود، تصریح کرد: استفاده از زمین برای بهبود فضای کسب وکار و ایجاد اشتغال و افزایش تولید اولویت امروز کشور و بهترین مدل فراوری زمین است.

   رضوی تأکید کرد: این تفاهم نامه باتوجه به اینکه درصد زیادی از زمین های شهر مشهد متعلق به آستان قدس رضوی است، امضا شده است تا بتوان از ظرفیت زمین های این نهاد برای ساخت مجتمع های صنفی و کارگاهی استفاده کرد و علاوه بر اقتصادی شدن کسب وکارها، مشکلات مربوط به مشاغل مزاحم را در شهر مشهد نیز حل کرد.

   مدیرعامل سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری مشهد با بیان اینکه این تفاهم‌نامه 3ساله است و امیدواریم در این زمان و براساس این تفاهم نامه چند مجتمع صنفی و کارگاهی در مشهد ساخته شود، ادامه داد: اکنون 12مجتمع صنفی و کارگاهی با ظرفیت 2هزار واحد صنفی در شهر مشهد فعال است و 4مجتمع درحال ساخت با ظرفیت 900واحد صنفی نیز تا بهار1401 به بهره برداری می رسد.

   وی افزود: همچنین کارگروه امور زیبایی استان درباره 4زمین دیگر برای ساخت مجتمع های صنفی مصوبه داشته که مراحل صدور پروانه برای این 4زمین نیز در شهرداری‌های مناطق درحال پیگیری است و امیدواریم به زودی شاهد عملیات اجرایی ساخت مجتمع های صنفی در این زمین ها باشیم. آستان قدس برای حل موضوعات شهری آماده همکاری است همچنین مدیر مشارکت ها و سرمایه گذاری بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی با بیان اینکه این آستان برای حل معضلات شهری به ویژه در موضوع سامان دهی مشاغل مزاحم آماده همکاری است، اظهار کرد: ما آمادگی داریم که با اقدامی سه جانبه متشکل از آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و اصناف برای حل مشکلات مربوط به مشاغل مزاحم و آلاینده و سامان دهی این مجتمع ها در قالب مجتمع های صنفی و کارگاهی اقدام کنیم.

   مهدی جعفر نژاد تأکید کرد: البته برخی مشاغل در شهر وجود دارند که براساس قانون جزو مشاغل مزاحم محسوب نمی شوند، اما ساخت مجتمع برای این گونه اصناف می تواند به حل برخی مشکلات موجود در شهر و حتی اصناف مربوط کمک کند. وی افزود: همچنین امروزه در دنیا به موضوع گردشگری کشاورزی توجه می شود و آستان قدس باتوجه به ظرفیت های کشاورزی و گلخانه ای اش در شهر مشهد می تواند این بخش را با استفاده از مدل های روز دنیا فعال کند که دراین زمینه نیز آماده همکاری هستیم.

   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های پرکاربرد
  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
  معاونت خدمات و محیط زیست شهری
  سازمان میادین تهران
  سازمان میادین اصفهان
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,992,867
  تعداد بازدید امروز : 791
  تعداد بازدید دیروز : 1,333
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/27 11:08
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  بلوار وکیل اباد - حدفاصل وکیل اباد 55 و 57 - پلاک 1165

  تلفن :05131298090
  فاکس :05138945355
  رایانامه :samesh@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان میادین میوه ،تره بار و ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد